Pakiet OC + AC – jak dobrze ubezpieczyć samochód?

  • Post category:Motoryzacja
You are currently viewing Pakiet OC + AC – jak dobrze ubezpieczyć samochód?

Jeszcze przed wyborem obowiązkowego ubezpieczenia OC, warto rozważyć dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia AC. Dobrowolne autocasco oferuje ochronę w przypadku kradzieży, uszkodzeń oraz zniszczeń, takich jak pożar czy akt wandalizmu. Kupno ubezpieczenia OC i AC w jednym pakiecie może być korzystniejsze cenowo.

Co to jest pakiet OC + AC?

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które musi zostać wykupione dla każdego pojazdu mechanicznego, który jest zarejestrowany w Polsce. Polisa chroni sprawcę wypadku lub kolizji drogowej przed ponoszeniem kosztów naprawy samochodu osoby poszkodowanej oraz pokrywa szkody na zdrowiu kierowcy i pasażerów uszkodzonego auta. Za brak OC grozi kara ze strony UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego).

AC to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia, które zapewnia ochronę finansową dla właściciela pojazdu w przypadku różnych zdarzeń losowych i szkód mechanicznych. To ubezpieczenie obejmuje szereg sytuacji, w których samochód może ulec uszkodzeniu:

  • kradzież,
  • uszkodzenia mechaniczne,
  • szkody powstałe w wyniku zjawisk atmosferycznych,
  • akt wandalizmu.

AC nie jest wymagane prawnie, ale wielu właścicieli pojazdów decyduje się na jego zakup, aby zabezpieczyć się przed kosztami związanymi z potencjalnymi uszkodzeniami lub kradzieżą pojazdu. Autocasco jest często oferowane w pakiecie z ubezpieczeniem OC, co może być korzystne zarówno pod względem ochrony, jak i ceny.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu OC i AC?

Koszt ubezpieczenia samochodu zależy od wielu czynników, takich jak:

  • pojemność silnika,
  • marka i model samochodu,
  • wiek kierowcy i historia ubezpieczeniowa,
  • cel użytkowania pojazdu.

Warto zaznaczyć, że każdy ubezpieczyciel może mieć swoje indywidualne algorytmy oceny ryzyka i kalkulacji składek, dlatego ceny składek mogą się różnić między firmami ubezpieczeniowymi.

Czy należy kupić ubezpieczenie OC i AC w pakiecie?

Nie. Obowiązkowym ubezpieczeniem dla pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w Polsce jest OC. Pozostałe polisy komunikacyjne są dobrowolne. Zakres ochrony warto dopasować do posiadanego auta.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Ubezpieczenie NNW to forma ubezpieczenia, obejmująca ochronę życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Wypłacane jest ono w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie NNW obejmuje szkody poniesione w wyniku wypadku drogowego oraz w innych sytuacjach komunikacyjnych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty agencji ubezpieczeniowej Masuria Group?

Oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych mogą się różnić nie tylko wysokością składki, ale też zakresem ochrony czy sumą ubezpieczenia. Aby sprawdzić każdy szczegół, potrzeba czasu. Dlatego warto skorzystać z naszego doświadczenia. Masz szansę na spore oszczędności. Nie trać czasu na bieganie po ubezpieczycielach i zastanawianie się które ubezpieczenie będzie najlepsze, zrobimy to za Ciebie.

Warunki ubezpieczenia przygotujemy porównując zakres oraz cenę w wiodących Towarzystwach Ubezpieczeniowych, a Ty wybierzesz dla siebie te najkorzystniejsze. Wiemy jak indywidualnie negocjować składkę z zakładem ubezpieczeniowym.


Zainteresował Cię ten artykuł? A może szukasz innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień ubezpieczeniowych?

Prosimy o przesłanie stosownych informacji poprzez formularz kontaktowy.

Zespół naszych doświadczonych specjalistów ubezpieczeniowych, posiadających szeroką wiedzę, zapozna się z otrzymanym zapytaniem i dołoży wszelkich starań, by udzielić stosownych informacji.